Najčítanejšie

Naše veľkosti sedia ako uliate

Akú veľkosť mám objednať? Bude mi to sedieť? Premerala som dĺžku chodila, chcem objednať podľa cm.....Niekedy mi sedí veľkosť S, niekedy M, niekedy 38 niekedy 37, aká mi bude sedieť..?Achilovu pätou každého  internetového obchodu je nemožnosť vyskúšania tovaru pred kúpou. Plne súhlasíme s pochybnosťami, ktoré máte, pokiaľ už tovar nekupujete po druhý krát a osobne nepoznáte jeho vlastnosti. Samozrejme zákon o nákupe na diaľku umožňuje výmenu alebo vrátenie tovaru, ale lepšie určite je,..

Čítať viac

Prečo je tanec rovnako dôležitý predmet ako m...

Sir Ken Robinson, patrón the London School of Contemporary, tvrdí, že tanec a telesná aktivita, by mali mať na školách rovnakú rolu, ako má matematika, veda alebo iné predmety. Tvrdí, že tanec môže dokonca zlepšiť úspešnosť žiakov v iných predmetoch. Reakcie na toto tvrdenie na seba nenechali dlho čakať. Mnohé poli pozitívne, ale zároveň sa stretol aj s neveriacimi, či posmešnými. DEFINÍCIA TANCAAk by sme mali definovať tanec hovoríme o fyzickom vyjadrení vzťahov, pocitov a nápadov prostred..

Čítať viac

10 čudných zvykov, ktoré majú všetci tanečníc...

Myslíme si, že tanečníci tvoria medzi ľuďskou rasou úplne nový druh. Vyvodili sme to z toho, že naše každodenné zvyklosti, pripadajú našim netanečným kamarátom úplne divné a nedokážu ich pochopiť. V tomto blogu Vám prinášame 10 vtipných každodenných zvykov, ktorými sa ako tanečník určite stotožníš. Nevieme sa prestať hýbaťNekonečné vrtenie je jednoducho zapísané v našom DNA! Neustále sa hýbeme, skáčeme, alebo skúšame novú choreografiu. V niektorých situáciách to môže byť aj zahanbujúc..

Čítať viac

7 najčastejších chýb pri výbere baletnej špič...

Ako spoznáme na prvý pohľad, že baletná špička nie je tá správna ?  Vyznať sa v spleti rôznych modelov baletných špičiek od rôznych overených výrobcov môže byť zložité....Uvedieme teraz niekoľko príkladov, podľa ktorých poznáte, že tie, ktoré skúšate nie sú pre Vás tie pravé..1.       Vykrivená stielka – twisting shanksAk stojíte na point a stielka je nakrivo, smeruje na stranu a nie je pekne rovná, v línii chodidla, môže to znamen..

Čítať viac

NajnovšieAko správne vybrať topánky na step?

Ahoj, volám sa Igor Bezdieniezhnykh, som niekoľkonásobný majster a vicemajster Českej republiky, majster Ukrajiny, majster Ruska, majster Európy, majster a dvojnásobný vicemajster Sveta v stepe. Momentálne učím na konzervatóriu "Taneční centrum Praha" a tiež pôsobím ako lektor/choreograf v "Tap Academy Prague". Viac sa o mne môžete dozvedieť na instagrame @Dr.Tap  prípadne FB profil Igor Bezdieniezhnykh. Rád by som sa s vami podelil o moje skúsenosti s výberom tých najle..

Čítať viac Marec 10, 2021

Tipy a triky

Zo života tanečníka medzi 4 stenami. Ako zostať voľný?

Tanečníci zrazu stratili luxus vzdelania a javiska, kde sa mohli posúvať vpred a lietať vzduchom miestností a divadiel. Umelci však nemôžu zostať nečinní, a tak hľadajú spôsoby ako byť aktívny.Ibaže ja mám doma rozvíjajúceho sa umelca. Malú 9 ročnú mažoretku, ktorá sa tejto aktivite venuje od 3 rokov. Mamky a ockovia, sústredíme sa na učenie, varenie a na home office a nezostáva nám čas na vedľajšiu aktivitu nášho malého tanečníka.ZastavteZistila som, že keď do našej rutiny učenia, varenia a upr..

Čítať viac November 18, 2020

Tipy a triky

7 najčastejších chýb pri výbere baletnej špičky

Ako spoznáme na prvý pohľad, že baletná špička nie je tá správna ?  Vyznať sa v spleti rôznych modelov baletných špičiek od rôznych overených výrobcov môže byť zložité....Uvedieme teraz niekoľko príkladov, podľa ktorých poznáte, že tie, ktoré skúšate nie sú pre Vás tie pravé..1.       Vykrivená stielka – twisting shanksAk stojíte na point a stielka je nakrivo, smeruje na stranu a nie je pekne rovná, v línii chodidla, môže to znamen..

Čítať viac Jún 03, 2020

Tipy a triky

Ako si vybrať tanečné sneakery?

Sneakery – dancerky -  tanečné teniskySneakery patria k jednej z najobľúbenejších kategórií. Používajú ich tanečníci rôznych tanečných štýlov. Od ľudoviek, cez disco, fitnes, zumbu, spoločenské tance, no sú s obľubou využívané učiteľmi tanca.Najprv by sme si  mali vybrať, či potrebujeme nízke sneakery, alebo strih vysoký siahajúci ku kotníku. Pravdupovediac, modelov vysokých sneakerov sa vyrába menej. Radi ich majú chlapci i dievčatá, ktorí tancujú ľudovky. Mä..

Čítať viac Máj 26, 2020Ako si vybrať správne jazzovky?

Obuv na jazzový tanec, alebo jazzovky, patria medzi základnú výbavu tanečníka. Je dôležité aby na chodidle pekne sadli a pocit pri tanci bol čo najlepší. V tomto článku Vám chcem byť pri výbere tých správnych jazzoviek nápomocný.Na čo by sme si mali dať pozor pri výbere modelu, ktorý bude pre Vás ten pravý?je potrebné si povedať na aký druh tanca jazzovky potrebujemevyberáme podľa veku tanečníkaaké sú naše nároky na kvalitu, finančné možnostiakú farbu uprednostňujemenekupujte tanečné topánky, v ..

Čítať viac Máj 11, 2020Nás nezastaví

Ahoj tanečníci, a je to tu.... Pomaly ale isto sa rušia obmedzenia kvôli Corona vírusu a začneme trénovať. Sledoval som aktivitu mnohých tanečných škôl a klubov a musím povedať: "klobúk dole". Vaša láska k tancu bola tak silná, že ste si vymysleli ako trénovať i v "zajatí" :-). Od najjednoduchších postov na Facebooku, s fotkou ako tancujete, cez nádherné motivačné videá, až po prepracované tréningové programy a on-line lekcie. Väčšinou vychádzala počiatočná iniciatíva od škôl a trénerov, al..

Čítať viac Máj 11, 2020Anatómia baletných špičiek

Baletná špička – pre niekoho každodenný pracovný nástroj, pre niekoho tanečná obuv zahalená malým tajomstvom (hlavne pre oteckov, ktorých týmto pozdravujem, a ktorí si v predajni špičky obzerajú tak, že po nich poklopú prstami a s dôrazom prehlásia.. : „ja som to vedel“  :). Prvý krát použila baletné špičky dcéra choreografa Filippa Taglioniho (1777-1871)  na predstavení baletu Sylfida. Choreograf potreboval vytvoriť pocit „vznášania sa“ tanečnice. Vybrať..

Čítať viac Apríl 30, 2020

Tanečný svet

Robíme ďalej

Milí tanečníci,Asi nikto pred pár týždňami netušil ako sa náš život zmení. Naplánované súťaže, vystúpenia, bežné tréningy sú zrušené, presunuté na neskôr. Teraz spravidla cvičíme on-line.. Vieme, že to nie je ono, ale teší nás, že myslíte i na to ďalšie obdobie, kedy už budeme môcť doraziť na sály a poriadne to tam roztočiť.Doporučujeme vám, nájsť si pravidelný čas, kedy si zacvičíte, budete sa venovať svojmu telu. Každý deň je potrebná dokonalá rozcvička, strečing, posilňovanie,..

Čítať viac Apríl 01, 2020
Zobrazenie 1 až 8 z 47 (6 stránok)

FacebookInstagram


Aktuálna Akcia
Nakupovať