Tanečný svet


Najčítanejšie

Naše veľkosti sedia ako uliate

Akú veľkosť mám objednať? Bude mi to sedieť? Premerala som dĺžku chodila, chcem objednať podľa cm.....Niekedy mi sedí veľkosť S, niekedy M, niekedy 38 niekedy 37, aká mi bude sedieť..?Achilovu pätou každého  internetového obchodu je nemožnosť vyskúšania tovaru pred kúpou. Plne súhlasíme s pochybnosťami, ktoré máte, pokiaľ už tovar nekupujete po druhý krát a osobne nepoznáte jeho vlastnosti. Samozrejme zákon o nákupe na diaľku umožňuje výmenu alebo vrátenie tovaru, ale lepšie určite je,..

Čítať viac

Ako správne vybrať topánky na step?

Ahoj, volám sa Igor Bezdieniezhnykh, som niekoľkonásobný majster a vicemajster Českej republiky, majster Ukrajiny, majster Ruska, majster Európy, majster a dvojnásobný vicemajster Sveta v stepe. Momentálne učím na konzervatóriu "Taneční centrum Praha" a tiež pôsobím ako lektor/choreograf v "Tap Academy Prague". Viac sa o mne môžete dozvedieť na instagrame @Dr.Tap  prípadne FB profil Igor Bezdieniezhnykh. Rád by som sa s vami podelil o moje skúsenosti s výberom tých najle..

Čítať viac

Prečo je tanec rovnako dôležitý predmet ako m...

Sir Ken Robinson, patrón the London School of Contemporary, tvrdí, že tanec a telesná aktivita, by mali mať na školách rovnakú rolu, ako má matematika, veda alebo iné predmety. Tvrdí, že tanec môže dokonca zlepšiť úspešnosť žiakov v iných predmetoch. Reakcie na toto tvrdenie na seba nenechali dlho čakať. Mnohé poli pozitívne, ale zároveň sa stretol aj s neveriacimi, či posmešnými. DEFINÍCIA TANCAAk by sme mali definovať tanec hovoríme o fyzickom vyjadrení vzťahov, pocitov a nápadov prostred..

Čítať viac

7 najčastejších chýb pri výbere baletnej špič...

Ako spoznáme na prvý pohľad, že baletná špička nie je tá správna ?  Vyznať sa v spleti rôznych modelov baletných špičiek od rôznych overených výrobcov môže byť zložité....Uvedieme teraz niekoľko príkladov, podľa ktorých poznáte, že tie, ktoré skúšate nie sú pre Vás tie pravé..1.       Vykrivená stielka – twisting shanksAk stojíte na point a stielka je nakrivo, smeruje na stranu a nie je pekne rovná, v línii chodidla, môže to znamen..

Čítať viac

Najnovšie

Tanečný svet

Robíme ďalej

Milí tanečníci,Asi nikto pred pár týždňami netušil ako sa náš život zmení. Naplánované súťaže, vystúpenia, bežné tréningy sú zrušené, presunuté na neskôr. Teraz spravidla cvičíme on-line.. Vieme, že to nie je ono, ale teší nás, že myslíte i na to ďalšie obdobie, kedy už budeme môcť doraziť na sály a poriadne to tam roztočiť.Doporučujeme vám, nájsť si pravidelný čas, kedy si zacvičíte, budete sa venovať svojmu telu. Každý deň je potrebná dokonalá rozcvička, strečing, posilňovanie,..

Čítať viac Apríl 01, 2020

Tanečný svet

Dôležité pravdy zo života tanečníka, o ktorých ste nevedeli.

To, čo vidíte na pódiu je síce fascinujúce, ale neodráža to úplne celú realitu, ktorá sa deje v zákulisí. Muži a ženy, ktorí trávia svoj čas skákaním a točením sa pre naše potešenie obetujú pre tanec viac, ako si ktokoľvek dokáže predstaviť.Po prečítaní niekoľkých rozhovorov s elitnými sólistami a členmi tých najväčších umeleckých zborov a dlhých rokoch prežitých v tanečnom prostredí som pre vás pripravil nasledujúci zoznam 10 právd zo života vrcholového tanečníka.Záber Sú tanečníci, ktorí dávaj..

Čítať viac Apríl 02, 2019

Tanečný svet

História spoločenského tancovania v 25 pohyboch

Ako často si pokladáš otázku, prečo vlastne tancuješ? A ako často sa pýtaš, ako ten tanec vlastne vznikal? Ak si tak ešte neurobil/a, mal/a by si sa na to začať pýtať, pretože absencia vedomostí, môže byť príčinou toho, že s tancom raz skončíš. A dostatok vedomostí naopak spôsobí to, že s tancom nikdy neprestaneš.Nasledujúce video je zamerané najmä na pouličný tanec, ale to neznamená, že podobne zaujimavé korene nemá aj balet, latino, step, či ľudový tanec. Pozn. : nezabudni si zapnúť slovenské ..

Čítať viac Február 26, 2019

Tanečný svet

Tanečníci spojme sa. Zem kričí o pomoc a mladá generácia tiež.

Ak sme sa ako ľudstvo/jednotlivci doteraz nezamýšľali nad tým, ako chrániť našu modrú planétu a generácie po nás, tak nebol na to snáď lepší čas ako teraz. Teraz, keď populácia na Zemi presahuje číslo 7 miliárd. Máme problémTakmer každý človek túži po úspechu, po tom, aby za sebou niečo zanechal. Úspech si samozrejme vysvetľujeme rôzne. Niektorí túžia po rodine, iní po cestovaní, ďalší po dome a aute a niektorí a to je zrejme väčšina, po každej z týchto oblastí. Ak sa nad tým zamyslíme, pre kaž..

Čítať viac Február 12, 2019

Tanečný svet

Performance, prežiť alebo zdielať?

Ahoj tanečníci!Žijeme v čase sociálnych sietí. Ja osobne som priaznivec Facebooku, Instagramu, Youtube, Twitteru ...... ale "odtiaľ potiaľ".Minulý víkend som sa tešil na predstavenie jednej základnej umeleckej školy. Už vo foyer som videl niekoľko nedočkavých oteckov, mamičiek, babičiek, ale aj dedkov, strýkov, či tiet a ostatných fanúšikov mladých tanečníkov. :) Pohodlne som sa usadil v nádhernej sále. So začiatkom predstavenia ako prvá na pódium vstúpila pani riaditeľka, ktorá nezabudla upozor..

Čítať viac Január 30, 2019

Tanečný svet

10 čudných zvykov, ktoré majú všetci tanečníci

Myslíme si, že tanečníci tvoria medzi ľuďskou rasou úplne nový druh. Vyvodili sme to z toho, že naše každodenné zvyklosti, pripadajú našim netanečným kamarátom úplne divné a nedokážu ich pochopiť. V tomto blogu Vám prinášame 10 vtipných každodenných zvykov, ktorými sa ako tanečník určite stotožníš. Nevieme sa prestať hýbaťNekonečné vrtenie je jednoducho zapísané v našom DNA! Neustále sa hýbeme, skáčeme, alebo skúšame novú choreografiu. V niektorých situáciách to môže byť aj zahanbujúc..

Čítať viac Január 21, 2019

Tanečný svet

Najkrajšie tanečné okamihy roku 2018

V tomto prehľade sme pre Vás, milí tanečníci, zostavili rebríček TOP desiatich videí, ktoré nás ohúrili v roku 2018. Mnohé sa stali z jedného dňa na druhý virálnymi a niektoré z nich sú doposiaľ ešte neobjavené, no každé z nich má v našom rebríčku čestné miesto. Nájdete medzi nimi všetko, čo tanečník musí poznať, aby sa v nasledujúcom roku stal svojím lepším profesionálnym ,,JA“. Zostaviť tento rebríček len z 10 videí bolo náročné, ale sme hrdí, že sa medzi desiatku dostali aj slovenskí a českí ..

Čítať viac December 30, 2018

Tanečný svet

Zákulisné fotky tanečníkov, ktoré ťa dostanú do kolien.

Snáď každý tanečník tuší, že medzi špičkové baletné scény patrí v prvom rade Ruský balet. Petrohrad je mesto známe svojou bohatou baletnou históriou a práve z tohto miesta pochádza profesionálna balerína Darian Volková, ktorá nám prináša unikátny pohľad na zákulisie baletu fotografiami. Pri pohľade na galériu sami uznáte, že Darian je skutočne multitalentovaná žena. ,,Balet je viac ako svet – je to vesmír“ – Darian Volková Darian tvrdí, že k fotografii ju priviedla túžba ukázať svetu aj druhú ..

Čítať viac November 21, 2018
Zobrazenie 1 až 8 z 13 (2 stránok)

FacebookInstagram


Aktuálna Akcia


Nakupovať