Čo z tanečného oblečenia by nemalo deťom chýbať na tanečnú?

Áááááá, milované leto sa pomaly blíži ku koncu ...  Už počítam dni, kedy opäť nastúpi rutina. Tak sa na ňu pripravme, a s radosťou. Budem samozrejme písať o tom, čo sa týka mojej práce. Takže. Prezrite si, milé malé tanečnice, čo z tanečných potrieb vás v minulom školskom roku opustilo. Vyskúšajte, či ste nevyrástli, vezmite si pero a papier a môžeme ísť na to...

Čo z tanečného oblečenia by nemalo chýbať na tanečnú:

Rozdelíme si doporučenia podľa najčastejších tanečných štýlov v našich končinách :-)

Základná umelecká škola – tanečný odbor (samozrejme, ako inak), učíte sa tu podľa plánu klasický tanec, moderný tanec, ľudovky.


Menšie deti - 1. stupeň ZUŠ

Na nohách by mali mať určite cvičky (baletné cvičky plátené alebo kožené). Ponožky sú síce riešením, ale na podlahe v tanečných školách, kde je baletizol sa šmýkajú. Cvičky patria podľa mňa k nutným tanečným záležitostiam. Podrážka cvičiek by nemala byť gumená. Tá je vhodná na gymnastiku, nie na tanec.

Najčastejšie sa pomer cena kvalita sa u nás kupujú cvičky pre deti s delenou podrážkou. Takže plátené, delená podrážka. Spravidla je na nich v leme gumička, ktorá umožní stiahnutie cvičky podľa šírky nôžky a tiež je tam našitá gumička cez priehlavok, ktorá krásne pridržiava cvičku k nôžke.

Ďalej, je to dres. Baletný dres. Prečo dres a nie tričko? Jednoducho preto, lebo učiteľ tanca tak môže vidieť držanie tela dieťaťa. A to je aj jedna z vecí, prečo sa chodí na tanečnú, že? Učiteľ tak môže opraviť buď vytŕčajúce lopatky, alebo bruško.

Dresy odporúčam, vzhľadom na prichádzajúce ročné obdobie, s krátkym alebo s dlhým rukávom. Výber materiálu je na vás. Bavlnu alebo tactel. Sú samozrejme aj lacnejšie materiálové varianty, ale to musí pokožka dieťaťa zniesť..  Pokiaľ by bola na sále spočiatku zima, máme na zahriatie zaväzovacie baletné svetríky, mikinky, ktoré na úvod hodiny pomôžu zahriať.

Dolná časť oblečenia – doporučujeme baletné silonky. Sú hrubšie ako klasické, vyrobené práve na tanec. Sú v rôznych farbách, legínové alebo celé, je toho viac. Už si len vybrať. Alebo klasicky legíny. Len prosím, obtiahnuté. Platí to stále.

A potom je tu pre menšie tanečnice „nevyhnutná“, ale skutočne „nevyhnutná“ záležitosť a to suknička.  Áno, niektoré pani učiteľky to nemajú rady :-). pretože menšie babenky sa vykrúcajú pred zrkadlom na sále podstatnú časť tréningu a nepočúvajú, čo sa má robiť.. Ale, bez sukničky to nie je ono. Sú to buď na zaväzovanie, ale ak možem, lepšie sú tie „naťahovacie“. Je s nimi menej práce.

Prípadne namiesto sukničky sa kľudne aj na baletné pančucháče môžu natiahnuť krátke nohavičky.

Nezabudnite na doplnky do vlasov. Nie je nič otravnejšie ako sa neustále upravovať, keď vám vlasy lezú do tváre. Preto je samozrejmé dieťaťu vlasy stiahnut najlepšie do copu alebo do konte. V konti vidí pedagóg celú líniu chrbtice až po šiju. Je to lepšie.Väčšie deti - 2.stupeň

Tu už badáme pomerne väčšiu snahu o individualitu. Takže, aby sme druhý stupeň až tak nenudili. Baletné cvičky, nutne a nevyhnutne – ponožky fajn, ale skôr do súboru ako do tanečnej školy, až budete v technike tak dokonalí, kľudne aj podkolienky.

Na ľudovky  doporučujeme tanečné sneakery alebo charakterové topánky. Ktoré sú u nás, na Slovensku, najčastejšie používané, samozrejme doporučíme konkrétny model.

Baletný dres, to je samozejmosť. Nezostaňte pri jednom, prosím, mamka nemusí vždy stíhať prať.

Baletné pančucháče, alebo ako už viete vy starší, trikoty, najlepšie konvertibilné (majú dierku na spodku chodidla, môžete si ich prevliecť a mať ich ako legínové)

Na klasický tanec – suknička alebo krátke nohavice, alebo postačí samotný dres.

Na ľudovky – doporučujem rozhodne sukničku s polkruhovým strihom, pretože si ozrejmíte pohyb v sukni, nebudete potom prekvapené pred vystúpením, čo za časť odevu vám to navliekli a čo s ním..

Ďalšie doplny do vlasov – sieťky alebo na nohy, štucne a podobne, to už záleží naozaj na vás.


Na predajni máme ešte ďalšie doplnky, vychytávky. Nebojte sa a príďte alebo nás kontaktujte

Najnovšie produkty

Video

Instagram